Pravila igre fudbala

Fudbal - bez preterivanja najpopularnija sportska utakmica na svetu. Ogroman broj odraslih muškaraca i žena, kao i djece raznih uzrasta, igraju ovu veličanstvenu zabavu s loptom, koja razvija timski duh, poboljšava snagu, agilnost i izdržljivost i promoviše socijalizaciju.

Službena pravila igre fudbala su izuzetno složena i nisu dostupna svakom detetu. Ipak, deca nauče da igraju ovu igru ​​prema svojim pravilima, koristeći samo osnovne koncepte i notaciju. U svakom slučaju, ova timska igra uvek ispada da je neobično zanimljiva, uzbudljiva i uzbudljiva.

U ovom članku vam skrećemo pažnju na pravila domaćeg fudbala za decu, pomoću kojih će svako dete shvatiti koju funkciju radi, i kako možete pomoći svom timu da osvoji ovaj teški meč.

Pravila igre fudbala za decu

Za igru ​​fudbala biće potrebna posebna platforma dužine 30-40 metara i širine 15-30 metara. Preko dane platforme nacrtana je funkcija koja ga deli na 2 polovine, a na bočnim stranama se postavljaju 6 zastavica od kojih su 4 uglovi i 2 su srednje.

Na krajevima pravougaonika, identične kapije veličine 3-4 metra su instalirane ili snimljene. Službena verzija igre se sastoji od 2 polovine od 45 minuta, koje su razdvojene pukom od 15 minuta. Ako maloljetni fudbal igra vrlo mala djeca koja se tokom tog vremena može umoriti, vrijeme poluvremena često se smanjuje na 15 minuta, a vrijeme pauze je samo 5 minuta.

Pre početka igre svi učesnici su podeljeni u 2 tima, od kojih svaka ima isti broj igrača od 4 do 11, u zavisnosti od dogovora između strana. Ostali momci u isto vreme mogu da sednu na klupi i sačekaju svoj red.

Svaki član tima u fudbalu obavlja određenu funkciju. U tom slučaju, uloge između igrača mogu se distribuirati na različite načine - svaki tim mora imati jednog golmana, jednog ili više napadača, kao i srednjoškolce i odbrambene igrače. Na početku igre svaki igrač zauzima mesto na terenu, na osnovu izabranog aranžmana.

Po pravilu, igra počinje sa puno. Uz pomoć je određeno koje će ekipe prvo započeti igru, a koja će samostalno odabrati kapiju. U drugoj verziji, lopta igra glavni sudija, a tim odmah uđe u igru, koja je uspela da ga prvo dobije.

U svakom slučaju, igra počinje od sredine terena, gde kapetan jednog od timova ili sudije ulazi loptu u igru. U budućnosti, tokom čitave utakmice učesnici pokušavaju da ga što bliže cilju svog protivnika i postignu gol, kao i da ne dopuste igračima "neprijateljskog" tima na pola polja.

Prema pravilima, igra ručno u fudbalu od strane bilo kog igrača, sa izuzetkom golmana, nije dozvoljena. Prolazite, zaustavite i branite loptu u ovoj igri dozvolite samo nogama. Na taj način, ne možete staviti svaki podnožje jedni na druge ili otjerati druge momčadi svojim rukama.

Svako kršenje pravila u fudbalu koje je odmah odredio sudija ili njegov pomoćnik. U zavisnosti od toga šta se dogodilo, igrač može biti upozoren ili uklonjen sa terena. Pored toga, timu koji je prekršio pravila, u fudbalu može se dodeliti slobodan udarac ili kazna. Osvojene bodove za golove koji su postignuti kao rezultat takvih štrajkova, pobednički tim broji u poređenju sa ostalim bodovima.

U slučaju da, na osnovu dve polovine, rezultat utakmice nije određen, prema pravilima, dodatno vreme se dodeljuje fudbalu. U međuvremenu, potreba za tim se javlja samo u slučaju da igra mora biti pobednik. U prijateljskim utakmicama, dozvoljeno je žrebanje.

Takođe, predlažemo da pročitate pravila igre u pioneerballu.